Skip to content

Yet another zmcat or counterpart cleaning guide for Zimbra

This zmcat derivative attack and attacker is very specialized for zimbra.Alot of files seem to be part of zimbra located different path, interestingly there isn't any unexpected files /tmp folder.And something in background clean/edit most of log files.

Continue reading "Yet another zmcat or counterpart cleaning guide for Zimbra"

Steamroller:3.Nesil Buldozer Çekirdeği derinlemesine ön analizi

 Steamroller:3.Nesil Buldozer Çekirdeği derinlemesine ön analizi


Amd hesap kapasitesi artışından ziyade verimlilik artışına  ve enerji tüketimini azaltılmasına öncelik verdiği Steamroller(silindir,Yol silindiri) tasarımının öncül bilgileri 24. Hotchips konferansında şirketin CTO'su Mark Papermaster tarafından açıklandı.

Continue reading "Steamroller:3.Nesil Buldozer Çekirdeği derinlemesine ön analizi"

Genius Navigator T835: Kablosuz Sunum Faresi

Genius Navigator T835: Kablosuz Sunum Faresi

 Devamlı sunum yapan kişiler birden fazla ekipman taşıma zorunluluğu ortadan kaldırdığı için elzem olan sunum fareleri ülkemizde pek de yaygın değil. Ülkemizde satışta bulunan nadir sunum farelerinde Genius Navigator  T835 kutusundaki heybetli görünüşüne rağmen dizüstü kullanıcılarının her yere götürebileceği ebatta bir sunum faresi

Continue reading "Genius Navigator T835: Kablosuz Sunum Faresi"

Resmi Ücretsiz Green Card Başvurusu ve Çevrimiçi Takibi

Resmi Ücretsiz Green Card Başvurusu ve Çevrimiçi Takibi

Green Card başvuruları eskisi gibi bir sektör olmaktan her ne kadar çıksa da , İngilizcesi yeterli olmayan veya konuya yabancı kişileri aydınlatmak için böyle bir yazı hazırladım.

Continue reading "Resmi Ücretsiz Green Card Başvurusu ve Çevrimiçi Takibi"

NXT Tower Defense:Urbi Open Source Contest Projects 2010

NXT Tower Defense

Açık Kaynak Kodlu Urbi Platformunun düzenlediği yarışmada birinci olan NXT Tower Defense videosu , çok başarılı bir çalışma olmuş..Tanıtım sayfasının alt kısmında kaynaklar kodlar, robot inşa resimleri ve yapılabilecek şeylerin listesi mevcut.Vaktim olursa gerçekleştirmeye çalışacağım

Continue reading "NXT Tower Defense:Urbi Open Source Contest Projects 2010 "

NForce Ethernet denetleyicisi ve driver sorunsalı

                  Geçenlerde fi tarihinde sahibi olduğum şuanda kullanmadığım ama hala çalışan AthlonXP işlemcili ve Nforce2 çipsetli makineye WinXP SP3 kurulumu yapmıştım. Eğer hala sizde Amd'nin efsanevi AthlonXP işlemcili ve Nforce cipsetli makinanız varsa  anakart üzerindeki ethernet özelliği ile ilgili baya probleminiz olacaktır.

Continue reading "NForce Ethernet denetleyicisi ve driver sorunsalı "

Ubuntu Kılavuzu: MSPGCC ve Eclipse Kurulumu

            İnternette bulduğum çeşitli kaynakları bu kılavuz içerisinde topladım.Başlangıç seviyesindeki kişilere Eclipse IDE ile MSPGCC yi çalıştırma derleme ve debug ve MSP430 cihazlarını programlamayı yardım etmeyi amaçlıyor. Bu kılavuz aşağıda belirtilen sitelerde bulabileceğiniz bazı adımları içeren bir kılavuzdur.

 

Continue reading "Ubuntu Kılavuzu: MSPGCC ve Eclipse Kurulumu"
Free Web Hosting